📅 Märts, 2020

Ei, veel ei ole liiga hilja oma e-poodi üles seada!



Kuna tundub, et karantiin ei ole niipea kuhugi kadumas, on isegi kõige tavapärasemate füüsiliste kaupluste omanikud hakanud oma teenuseid kolima erinevatele veebiplatvormidele. Teised kahetsevad, et nad ei ole teinud seda varem, kuid püüavad igal võimalusel ellu jääda. Nii klišee kui see ka ei kõla - parem hilja kui mitte kunagi! Paar päeva ettevalmistusi ja ka teie võite juba hakata veebis kauplema.

#

Võib-olla on praegu just õige aeg, kuna hetke olukorra ja ülemaailmse karantiini ajal pakuvad paljud vabakutselised kohalikele ettevõtete oma abi e-poodide loomisel.

Igatahes täna saate lihtsa e-poe üles seada vähese abiga teiste poolt ja väikeste kuludega. Aga paremate tulemuste saamiseks soovite hiljem investeerida kvaliteetsematesse toote fotodesse või mõnda reklaami. Kuid alustuseks saate ilma hästi hakkama. Mis esimeseks?

1. Valige platvorm või sisuhaldussüsteem (CMS) 💻

Meres on palju kalu ja alustamiseks on vaja pisut kannatust.

Tasub teada, et paljudel platvormidel saate kasutada valmis malle, mis kiirendavad protsessi, kuid CMS annab teile täieliku juurdepääsu koodile, mis tähendab suuremat vabadust täiendavate muudatuste ja täiustuste tegemiseks, et muuta teie projekt ainulaadseks.

Juhul kui te ei ole elanud koopas olete ilmselt kuulnud sellistest tegijatest nagu „Shopify“ või „Ecwid“, kuid teie e-poe loomiseks on veel palju muid platvorme. Uurige nende kohta veebis, või küsige kelleltki soovitusi.

Võtke aega uurimiseks ja võrrelge hindu, integreerimise lihtsust ja muid olulisi tegureid. Pange tähele, et mõnel platvormil ei pruugi integreerimine midagi maksta, vähemalt alguses.

Mõned populaarsemad platvormid on: 

Rohkem saadaval olevaid CMS'e and platvorme integreerimiseks.

2. Registreerige oma domeeninimi ✅

Ärage mõelge üle - valige oma praegune poe nimi või mõelge välja midagi lühikest ja kirjeldavat (midagi, mis kirjeldab teie ettevõtet, see ei pea olema poeetiline).

Lugege erinevate viiside kohta kuidas oma domeeninime registreerida. (Nipp: mõned saidid pakuvad seda isegi TASUTA esimeseks aastaks, vastasel juhul peate maksma umbes 1-15 EUR aastas) 

3. Saage SSL sertifikaat 🔐

SSL (Secure Sockets Layer) -sertifikaati soovitatakse kasutajaandmete kaitsmiseks veebis. Selle ostmiseks on olemas palju saite ja osades kohtaded võib hind ulatuda üle 100 euro aastas, kuid mõned lehed annavad selle välja tasuta.

Sertifikaadi seadistamise juhised leiate hõlpsalt veebist.

4. Valige veebisaidi kujundus ✏

Enamikel platvormidel saate oma poe jaoks korraliku valmis malli. Mõelge ette, kas vajate palju pilte või rohkem teksti, võib-olla piisab vaid paarist leheküljest (näiteks nimekiri kursustest mida pakute), või on teil vaja erinevaid lehti erinevate toodete jaoks (nt lasteriided, naiste- ja meesterõivad jne).

#

5. Täitke pood! 🛍

Laadige üles pildid oma toodetest, loendage teenused, lisage kontaktandmed, ja hinnad. See on lõbus osa, olege loominguline!

6. Seadistage maksemeetodid 💳

On erinevaid viise koguda veebis makseid. Paysera on üks neist. Rohkem kui 90% Leedu e-poodidest kasutab Payserat maksete kogumiseks, mitte ainult konkurentsivõimeliste hindade, vaid ka lihtsa integratsiooni ja tasuta tehnilise toe pärast.

Oleme koostanud üksikasjalikud video juhendid, mis näitavad, kuidas integreerida Paysera erinevatesse e-poodidesse ja pakume ka detailset juhendit oma veebilehel..

Paysera võimaldab teil koguda makseid veebist otse oma kontole. Teie kliendid saavad maksta mitmetel erinevatel viisidel (alates QR-koodist oma panga või maksekaardini).

Vaata kuidas näeb välja makseprotsess kliendi perspektiivist lehel payserademo.com.

#

7. See on peaaegu valmis! Seadistage saatmisvalikud. 📫

Mõelge toodetele ja teenustele, mida te müüte – kas need vajavad saatmist? Või äkki on see veebikursus? Tutvu kõikide saadaolevate võimalustega, mida teie konkurendid kasutavad ja valige oma ettevõttele parim lahendus!

8. Andke oma poest teada! 🗣

Ja ongi kõik! Olete kõik valmis oma kaupu müüma. Andke oma varasematele klientidele teada, et olete ka veebis olemas, jagage oma kauplust inimestega, kellele see võib huvi pakkuda ja kasutage sotsiaalmeediat oma uute klientideni jõudmiseks.

See on lihtsam kui arvate ja paljud inimesed olid seal, kus praegu olete ja nad on valmis aitama. Niisiis, mõelge järele, uurige ja alustage juba teiega esimese e-äri kallal - küll te näete, see viib teie ettevõtte täiesti uuele tasemele. Palju edu!