Pdf
Tagasi nimekirja juurde

Uuendatud: 01.10.2017

Paysera jaemüüjate mobiilirakendus

Põhimõisted

Üldleping ‒ makseteenuste üldleping, mida kohaldatakse kaupmehe suhtes.

Paysera rakendus – mobiilirakendus Paysera konto haldamiseks, mis installeeritakse kasutamiseks mobiilsesse seadmesse.

Paysera jaemüüjate rakendus – mobiilirakendus maksete kogumiseks kaupmeeste poolt Paysera kontole, mis installeeritakse kasutamiseks mobiiliseadmesse.

Kaupmehe tunnus – müügikohas antav QR (unikaalne visuaalne kood) või vöötkood, mille abil saab tuvastada müügikohta ning mis võimaldab kuvada mobiiliseadme ekraanile teavet kliendi poolt müügikohas tellitud kaupade või teenuste ning nende hindade kohta.

Peamised kasutustingimused

1. Paysera jaemüüjate rakenduse abil saab kaupmees koguda makseid kaupade ja teenuste eest müügikohas ostjatelt, kes kasutavad Paysera rakendust. 

2. Paysera jaemüüjate rakenduse kasutamiseks peab kaupmees laadima alla Paysera jaemüüjate rakenduse ja installeerima selle oma mobiiliseadmesse.

3. Paysera jaemüüjate rakenduse allalaadimine ja kasutamine on tasuta. Klient peab veenduma, et ta installeerib Paysera jaemüüjate rakenduse oma mobiiliseadmesse üksnes Paysera viidatud veebilehtedelt.

4. Paysera jaemüüjate rakenduse kasutamise korral kohaldatakse kaupmehe suhtes kõiki üldlepingu tingimusi ja lisas "Maksete kogumine müügikohtades" nimetatud tingimusi.

5. Kaupmees (või tema volitatud isik) logib Paysera jaemüüjate rakendusse sisse oma konto kasutajanime ja parooli abil.

6. Paysera jaemüüjate rakenduse abil saab kaupmees teha ka maksete tagasimakseid projektis valitud ja kirjeldatud tingimustel.

7. Kaupmees vastutab täies ulatuses selle mobiiliseadme, kuhu on installeeritud Paysera jaemüüjate rakendus, turvalisuse ning volitatud ja nõuetekohase kasutamise eest ning teenuste ja kaupade eest maksete vastuvõtmisega tegelevate isikute nõuetekohase juhendamise ja neile volituste andmise eest.

8. Kaupade või teenuste eest saab Paysera jaemüüjate rakenduse abil makseid koguda järgmistel viisidel:

8.1. Kaupade või teenuste summa sisestatakse kaupmehe seadmesse, kuhu on installeeritud Paysera jaemüüjate rakendus (kassaaparaat või mobiiliseade) ning ostja poolt ostetud kaupade või teenuste jaoks luuakse kaupmehe tunnus. Kaupmees esitab kaupmehe tunnuse ostjale skaneerimiseks.

8.2. Ostja skaneerib oma mobiiliseadmega kaupmehe tunnuse kaupmehe müügikohas, näeb makstavat summat ja kinnitab makse valitud toodete või teenuste eest.

8.3. Maksetehingu olek kuvatakse kaupmehe seadmesse. Kui tehing õnnestus, tehakse rahaülekanne ostja Paysera kontolt kaupmehe Paysera kontole ning kaupmees saab kaubad või teenused ostjale üle anda.