Ärikliendi kontohaldus ja identifitseerimineEttevõtte konto avamise tasu äriklientidele Paysera süsteemis oleneb ettevõtte tegevusest ja registreerimise riigist.

Võimalikud variandid:
Paysera teenuste kasutamiseks peate end esmalt identifitseerima first.

SEPA riigis või Kosovos registreeritud ettevõttele on konto avamine täiesti tasuta, mitte-SEPA riigis v.a Kosovos registreeritud ettevõtetele maksab konto avamine 10 eurot.

Konto avamise tasu ettevõtetele, kellel on "rahvusvahelise ettevõtte" tunnused või kelle tegevuses on "finantsteenuste pakkujale"** iseloomulikke jooni, on olenemata registreerimise riigist 100 eurot.
Tasu sisaldab kõiki kulutusi, mis on seotud tasulise teabe saamisega sõltumatutest registritest ja kliendi põhjalikuma identifitseerimisega.

Konto avamise tasu muudele ettevõtetele, millel ei ole eespool nimetatud tunnuseid, oleneb nende registreerimise riigist.

Konto haldustasu võetakse vaid juhul, kui klient ei ole oma kontot kordagi kasutanud vähemalt kahe aasta jooksul. Selle tasu arvelt kaetakse kasutamata konto haldamisega seotud kulud seni, kuni konto jääk on null ja see suletakse automaatselt. Klienti teavitatakse alati rakendatavast teenustasust kõikide meile teada olevate e-posti aadresside kaudu.

Paysera osutab enamikke teenuseid omahinnaga. Kuna SEPA piirkonda mittekuuluvate ettevõtete, rahvusvaheliste ettevõtete ja finantsteenuste pakkujate kontode avamise ja haldamisega on seotud vältimatud lisakulud, on sellistele kontodele kehtestatud konto avamise tasu ja haldustasu.

Ärikliendi hinnakiriEttevõte on registreeritud SEPA riigis või Kosovos ja see ei ole "rahvusvaheline ettevõte" ega "finantsteenuste pakkuja"

Teenus Tasu
Konto avamine tasuta
Kontohaldus (kuus) tasuta
Kontohaldus (kuus) Lätis asuvale ettevõttele 3,00 EUR
Kontohaldus, kui kui klient ei ole oma kontole sisse loginud ega ühtegi maksetehingut teinud*** 5,00 EUR


Ettevõte EI OLE registreeritud SEPA riigis ega Kosovos ja see ei ole "rahvusvaheline ettevõte"* ega "finantsteenuste pakkuja"**

Teenus Tasu
Konto avamine 10,00 EUR
Kontohaldus (kuus) 1,00 EUR
Kontohaldus, kui kui klient ei ole oma kontole sisse loginud ega ühtegi maksetehingut teinud*** 5,00 EUR


"Rahvusvaheline ettevõte"* või "Finantsteenuste pakkuja"**

Teenus Tasu
Konto avamine 100,00 EUR
Kontohaldus (kuus) 10,00 EUR
Kontohaldus, kui klient ei ole kahe aasta jooksul kontole sisse loginud ega ühtegi maksetehingut teinud*** 5,00 EUR

***Hinnakiri kehtib alates 1. märtsist 2017. Kui konto on tühi või sellele ei ole pärast kõikide tasude mahaarvamist raha jäänud, siis konto suletakse. Kliendile saadetakse asjakohased teavitused kaks nädalat enne kontolt tasude mahaarvamist ja veel üks kord enne konto sulgemist.


Kliendi identifitseerimine

Identifitseerimine on vajalik selleks, et klient saaks kasutada kõiki Paysera konto võimalusi. Kõik valitud identifitseerimisviisid on tasuta.

Kliendi identifitseerimise viis Oluline teave
Kliendi identifitseerimine Paysera harukontoris Ettevõtte juhil peab olema kaasas ID-kaart või pass. Kui ettevõte ei ole registreeritud Leedu Vabariigis, peab juhil olema kaasas ka ettevõtte registreerimise tunnistus ja juhi (direktori) määramist kinnitav dokument (milles on näidatud juhi nimi).
Kliendi identifitseerimine dokumentide Paysera süsteemi või e-posti teel esitamise kaudu Et avada ettevõtte konto, peab ettevõtte juht või volitatud isik kõigepealt avama isikliku Paysera konto. Selleks peab juht esitama enda isikut tõendava dokumendi (ID-kaart või pass).
Et saata dokumendid e-posti teel, peab juht võtma ühendust meie klienditoega e-posti aadressil klienditugi@paysera.ee
Kliendi identifitseerimine digiallkirjaga (ainult Leedus) Et avada ettevõtte konto, peab ettevõtte juht või volitatud isik kõigepealt avama isikliku Paysera konto. Seda saab teha digiallkirja abil.

Juhime teie tähelepanu sellele, et oma teenuste pakkumisel tugineme riskihindamisele ning püüame nõuetekohaselt rakendada kliendi suhtes klienditundmise (KYC) põhimõtet. Seetõttu võime enne Paysera konto avamist paluda teil esitada eespool nimetamata lisadokumente ja (või) kirjalikke selgitusi.Pärast seda, kui klient (kasutaja) lõpetab üldlepingu, kantakse kontojääk kliendi nimele avatud pangakontole (Leedu pangas) või makstakse välja sularahas Paysera LT, UAB harukontoris aadressil Mėnulio 7, Vilnius.
Kõik teenustasud